واحد فروش

پشتيباني فني 24 ساعته :
كادر پشتيباني فني واحد انفورملتیک فام بصورت 24 ساعته و ايام تعطيل همواره از طريق تلفن، دورنگار و پست الكترونيك آماده پاسخگويي، راهنمايي و رفع مشكلات مشتركين مي‌باشد. اين بخش همچنين با كنترل دائم سرورها از طريق سيستم‌هاي مونيتورينگ بصورت شبانه‌روزي، درصورت بروز هرگونه اختلال در شبكه بلافاصله در جهت رفع آن اقدام مي‌نمايند. تمامي راههاي تماس با واحد پشتيباني بطور مستقيم بوده و مشترك بدون اتلاف وقت به سرعت قادر به تماس با اين بخش مي‌باشد.

اتوماسيون ميزباني وب:
واحد انفورملتیک فام با استفاده از يك سيستم اتوماسيون ميزباني وب انجام كليه خدمات ميزباني را بصورت آنلاين انجام مي‌دهد و براي مشتركين اين امكان را فراهم مي‌آورد كه از طريق كنترل پنل خود، سرويس ميزباني هريك از وب‌سايتهاي خود را مديريت نمايند. اين سيستم اتوماسيون تماما در واحد نرم‌افزار واحد انفورملتیک فام آناليز و توليد شده كه بر اساس نياز و درخواست مشتركين قابل توسعه مي‌باشد.

پشتيباني از نرم‌افزارهاي خاص:
پشتيباني از نرم‌افزارهاي خاص و كمياب يكي از شاخص‌هاي مهم ميزباني وب واحد انفورملتیک فام مي‌باشد. واحد انفورملتیک فام با پشتيباني از مجموعه نرم‌افزارهاي كاربردي و مفيد براي مشتركين موجب رفع نياز اكثريت مشتركين شده است (بعنوان مثال مي‌توان به پشتيباني از بانك اطلاعاتي MS SQL 2005 بلافاصله بعد از Release شدن آن، پشتيباني از .NET Framework 2.0 در زمان ارائه نسخه Final، پشتيباني از ASP.NET به زبان C# بر روي پلتفورمهاي Linux، پشتيباني از Flash Communication Server،Crystal Report و ... اشاره نمود). در واحد انفورملتیک فام به محض ايجاد تقاضا براي يك نرم‌افزار خاص بلافاصله طرح تهيه و پشتيباني آن در جلسات فورس ماژور مطرح مي‌شود. مشترك كافيست نياز خود را به واحد پشتيباني اطلاع دهد، امكان ارائه درخواست مورد نياز مشترك طي 48 ساعت كاري امكان‌سنجي و به وي اعلام مي‌شود.

مونيتورينگ سرورها:
واحد انفورملتیک فام به منظور كنترل و پايداري (stability) بخشهاي مختلف سرورها، با استفاده از نرم‌افزار مونيتورينگ خود تمامي سرورها را در زمانبندي‌هاي مشخص بطور اتوماتيك مونيتور مي‌كند و درصورت بروز اشكال در هريك از سرورها بلافاطله به واحد پشتيباني اطلاع مي‌دهد. اين سيستم قادر به مونيتور نمودن اغلب پورت‌ها و پروتكل‌هاي سرور از قبيل: http، POP3، SMTP، Imap، FTP، Telnet، https، match، dnsa، dnsns، ping، plugin، connect و ... مي‌باشد.

فايروال:
واحد انفورملتیک فام در ClusteringPrivate Network خود يك فايروال سخت‌افزاري قرار داده است و بر روي هر سرور بطور مستقل از فايروال نرم‌افزاري BlackICEServerProtection استفاده مي‌نمايد. استفاده از فايروال سخت‌افزاري در VPN موجب مي‌شود تا تمامي packetهاي ارسالي قبل از ورود به شبكه و سرورها از فيلتر آن عبور نمايند. Ruleهايي كه در اين فايروال تعريف شده بصورت global بر روي تمامي سرورها اعمال مي‌شود مانند بسته شدن Pingpacket،Traceroute و ... بطور مثال اگر وب‌سايت parsdata.com،ping شود پيغام "Request time out" نمايش داده مي‌شود مانند microsoft.com،ibm.com،sun.com اين عمل همچنين از ايجاد ترافيك كاذب در شبكه نيز جلوگيري مي‌نمايد.

نصب DLL:
نصب DLL بر روي سرور بمنظور عملكرد صحيح برنامه‌هاي اجرايي در بعضي از وب‌سايتها امري ضروريست كه استفاده از آن بستگي به روش انتخابي Developer وب‌سايت خواهد داشت. واحد انفورملتیک فام هيچ‌گاه Developerها و برنامه‌نويسان محترم را تنها نمي‌گذارد، در اين شرايط از آنجايي كه ممكن است DLL مورد نظر مشترك حاوي اطلاعاتي در جهت اختلال در عملكرد سرور باشد، برنامه‌نويس مي‌بايست كد DLLl را به واحد نرم‌افزار تحويل نمايد تا پس از بررسي‌هاي لازم درون كدهاي DLL يكمرتبه توسط واحد نرم‌افزار واحد انفورملتیک فام مجددا كامپايل و سپس در سرور رجيستر شود. در بعضي از مواقع حضور شخص برنامه‌نويس DLL در واحد نرم‌افزار واحد انفورملتیک فام الزاميست.

دسترسي فيزيكي:
در زمان‌هاي فورس ماژور، بروز اشكال در سخت‌افزار سرورها و معيوب شدن قطعات، از آنجايي كه در اين شرايط سرور معيوب از دسترسي Remote نيز خارج مي‌شود، دسترسي فيزيكي كادر پشتيباني واحد انفورملتیک فام به اتاق سرور (Server Room) و سخت‌افزار سرورها در هر لحظه از شبانه‌روز بخصوص بمنظور تعويض سريع قطعات معيوب بسيار حائز اهميت است.

رفع مشكلات كدنويسي:
واحد پشتيباني علاوه بر مرتفع ساختن مشكلاتي كه از سمت سرورها قابل انجام مي‌باشد، اشكالات موجود در كدنويسي وب‌سايت مشترك را نيز شناسايي و در رفع آنها با مشترك همكاري نموده و راه‌حل‌هاي لازم را به وي اعلام مي‌نمايد.

پشتيباني از اغلب Componentها:
در خدمات ميزباني وب واحد انفورملتیک فام از اغلب Componentهاي مورد نياز مشتركين پشتيباني مي‌شود. Componentهايي كه بسيار كاربردي و مفيد هستند و شرايط را براي برنامه‌نويسان، طراحان وب و وب‌مسترهايي كه قصد ايجاد وب‌سايتهايي با قابليت‌هاي پويا را دارند بسيار آسان مي‌نمايد. درصورت وجود تقاضا مبني بر نصب Componentهاي مازاد بر Componentهاي فعلي، امكان‌سنجي آن طي 48 ساعت انجام و به مشترك اعلام مي‌شود.

اعلام تاريخ انقضاء:
اعلام تاريخ انقضاء سرويسهاي ميزباني وب در واحد انفورملتیک فام توسط سيستم اتوماسيون ميزباني وب واحد انفورملتیک فام با ارسال اتوماتيك Email در ماه پاياني به مشترك انجام مي‌شود، همچنين تماس تلفني با مشترك در زمان پاياني سرويس، در دستور كار خدمات امور مشتركين واحد انفورملتیک فام قرار داده شده است.

سخت‌افزار مناسب:
استفاده از سخت‌افزار مخصوص سرور موجب افزايش پايداري و طول عمر سرورها و همچنين كاهش ضريب احتمال معيوب شدن قطعات و نتيجه آن جلوگيري از قطعي‌هاي احتمالي سرورهاست. واحد انفورملتیک فام سرورهاي اورجينال Dell را بعنوان سرورهاي خود انتخاب نموده است. از مزيت‌هاي مهم سرورهاي Dell استفاده از پردازنده‌هاي Intel در آن است.

پهناي باند (Bandwidth):
در واحد انفورملتیک فام پهناي باند تخصيص يافته به هر وب سايت به گونه‌اي انجام مي‌گيرد كه درصورت مصرف بيشتر از ميزان تعيين شده، وب‌سايت مشترك قطع نخواهد شد بلكه واحد پشتيباني با مشترك تماس و به وي اطلاع مي‌دهد تا نسبت به افزايش پهناي باند خود اقدام نمايد.

نمايش آگهي وب‌سايت‌ها:
در گوگل واحد انفورملتیک فام بعضي از سرويسهاي ميزباني وب خود را همراه با 50$ اعتبار نمايش آگهي در گوگل ارائه مي‌كند. آگهي در گوگل با معرفي وب‌سايت در گوگل متفاوت است و برخلاف انتظار يكماهه جهت معرفي وب‌سايت در گوگل، بلافاصله از زمان شروع سرويس ميزباني وب، آگهي مشترك در گوگل بر اساس كلمات كليدي تعيين شده اكران مي‌شود. نمايش آگهي در گوگل براي سرويس‌هايي كه شامل اعتبار گوگل نمي‌باشند نيز با پرداخت هزينه آن طبق تعرفه امكان‌پذير مي‌باشد. با استفاده از اين سرويس، وب‌سايت مشترك بلافاصله از لحظه شروع فعاليت و افتتاح وب‌سايت با بازديدكننده‌هاي بسياري روبرو خواهد شد.

گارانتي:
سرويس‌هاي ميزباني وب واحد انفورملتیک فام در صورت تهيه يکساله از زمان تهيه تا يک هفته نخست داراي تضمين عودت وجه و در صورت تهيه دو ساله يا بيشتر از زمان تهيه تا يک ماه نخست داراي تضمين عودت وجه مي باشند. چنانچه مشترك به هر دليلي از سرويس ميزباني وب خود رضايت نداشته باشد وجه پرداختي وي با کسر 15% کارمزد عودت داده مي‌شود.

عدم تحريم‌هاي اقتصادي و سياسي:
خدمات ميزباني وب واحد انفورملتیک فام تحت هيچ شرايط و زماني مشمول تحريم‌هاي اقتصادي و يا سياسي دولت‌هاي بيگانه نمي‌شود. تجهيزات و سرورهاي واحد انفورملتیک فام در انگلستان و كانادا به گونه‌اي نگهداري مي‌شوند كه شرايط كاملا برابر با شهروندان مقيم انگليس و كانادا مي‌باشد چرا كه پرسنل ايراني مقيم واحد انفورملتیک فام در هر دو كشور بعنوان يك شخصيت حقوقي حافظ منافع تجهيزات و سرورها مي‌باشند. واحد انفورملتیک فام به دليل وجود برخي اختلافات بين دو كشور ايران و آمريكا تاكنون با هيچ يك از شركتهاي آمريكايي الاصل بصورت مستقيم همكاري انجام نداده و هيچگونه سابقه‌اي مبني بر قطع سرويس‌هاي ميزباني خود به دليل تحريم‌هاي اقتصادي و سياسي نداشته است.

تهيه نسخه‌هاي پشتيبان (Backup):
بيان اينكه اطلاعات وب‌سايتها، بانكهاي اطلاعاتي، Emailها و ... بسيار ارزشمند هستند از ديدگاه هيچ كس پوشيده نيست. در واحد انفورملتیک فام تهيه نسخه‌هاي پشتيبان بعنوان يكي از خدمات بسيار مهم و حساس در دستور كار واحد پشتيباني قرار داده شده است. تهيه نسخه‌هاي پشتيبان در واحد انفورملتیک فام به دو طريق دستي و مكانيزه صورت مي‌گيرد. روش اول (دستي) در 3 مرحله انجام مي‌شود: روزانه، هفتگي و ماهيانه روزانه: نسخه پشتيبان هر سرور در هر 24 ساعت يكمرتبه بر روي همان سرور تهيه مي‌شود. هفتگي: نسخه پشتيبان تمامي سرورها به سرور پشتيبان (Backup Server) در شبكه VPN منتقل و ذخيره مي‌شود؛ سپس يك كپي از آن بصورت متقارن به مركز داده دوم منتقل مي‌شود. در واقع هر دو مركز حكم پشتيبان يكديگر را دارند. بدين ترتيب نسخه پشتيبان اصلي در دو منطقه متفاوت جغرافيايي نگهداري مي‌شود كه معادل 100% تضمين در بازگرداندن اطلاعات از دست رفته مي‌باشد. ماهيانه: تهيه Mirror Backup يكي از ويژگيهاي منحصر بفرد واحد انفورملتیک فام مي‌باشد كه با حضور پرسنل در مركز داده در هر ماه يكمرتبه انجام مي‌شود. واحد انفورملتیک فام بر روي هر يك از سرورها علاوه بر قرار دادن دو ديسك سخت همزمان (Online Mirror) كه بصورت تركيب RAID مي‌باشند يك ديسك سخت سوم را نيز كه ظرفيتي معادل ديسك اول در خود دارد بعنوان Mirror Backup در نظر مي‌گيرد. ديسك سخت سوم در هر ماه بصورت دستي جايگزين ديسك دوم مي‌شود ديسك دوم بعنوان ديسك معادل (Mirror Backup) از Network بطور كامل جدا مي‌شود. بدين ترتيب درصورت بروز هرگونه اشكال احتمالي در شبكه از جمله حمله wormها و ويروس‌ها و يا مشكلاتي از قبيل Crash يا معيوب شدن هر دو ديسك اصلي، ديسك Mirror بلافاصله جايگزين خواهد شد. با استفاده از اين سرويس هر كاربر مي‌تواند با وارد كردن شناسه كاربري و كلمه عبور FTP سايت خود بدون محدوديت اينكه وب‌سايت او توسط واحد انفورملتیک فام ميزباني شده يا خير، از وب سايت خود بصورت رايگان نسخه پشتيبان (Backup) تهيه نموده و در هر زمان نسبت به بازيابي نسخه پشتيبان وب‌سايت خود اقدام نمايد. روش دوم (مكانيزه) تهيه نسخه پشتيبان بصورت مكانيزه كه توسط خود كاربران انجام مي‌شود، جزو يكي از تسهيلات و خدمات ويژه واحد انفورملتیک فام به شمار مي‌رود كه امكان استفاده از آن براي تمامي كاربران (مشتركين و غيرمشتركين) بصورت رايگان ميسر مي‌باشد.

 • 1
  سیستم مدیریت مدارس
 • 4اتوماسیون تحریریه خبر
 • 6سیستم مدیریت محتوا
 • 7
  سیستم فروشگاه اینترنتی
 • 2سیستم حسابداری
 • 3مدیریت آژانسهای مسافربری
 • 5سیستم مدیریت همایش ها
 • 8سیستم رزرو وقت مشاوره